Alaimisema Sayısı


Oğlan Bizim Kız Bizim Fanzin’in son sayısı Alaimisema Sayısı Çıktı!


Mayısta sararan, Temmuz’da mavileşen, Eylül’de yeşeren Oğlan Bizim Kız Bizim Fanzin Aralık’ta Alaimisema’ya dönüştü. Prizmadan geçti, yağmur damlasından, gözyaşından geçerek şiirlerle, öykülerle, görsellerle yeryüzüne indi. Hoş indi ve buhar oldu. Yükselip soğuk bir kütleyle karşılaşacak olan şiirlerimiz Şubat’ta Beri Gel Oğlan Beri Gel Fanzin üzerine yağacak. Şimdiden anlaşalım: bizim çok durmak gibi bir ihtirasımız yok. Tek hırsımız, daha hızlı kaybolabilmek için yarışmaktır.

Nurullah Kuzu, Halil İbrahim Özbay, Gamze Elma ve Gökhan Arslan’ın ilk öyküleri, Çiğdem Şahin, Mehmet Zaim Yaprag’ın ilk görselleri ve birçok şair ya da yazarın ilk eserlerine mekân olduk. Valla bu gurur veriyor.

Alaimisema Sayısı’nda neler var?

“Hey Onbeşli Onbeşli Öykü Yolları Taşlı” başlıklı söyleşi dizisinin dördüncü konuğu Ercan Kesal. Acaba Ercan Kesal’ın en sevdiği öykü mekanı neresi?

“Eşkimi Tezele Şiire Gazele” başlıklı söyleşi dizimizin ikinci konuğu Enis Akın. Acaba Enis Akın kimin çağdaşı olmak istiyor?

“Sormak ve Cevaplamak Fiili” bölümünde Murat Çakır’ın sorusunu Sezai Sarıoğlu cevaplıyor.

T. Ercüman Yeminli bu kez Ece Ayhan’ın Yalınayak Şiirdir şiirine parende attırırken, Akrostişimi Yapıyom Akrostişimi Yapıyom Popom Kuru Kalıyor” kısmında Cinaslı Reşit  akrostişiyle içli bir İmrahor özlemesi çığırıyor.

Elimizden Geldiği Kadar Geleneksel 2013
Reşit İmrahor Şair ve Hikâyeci Nasir Ödülleri de Açıklandı!
Hikâyeci Nasir dalında ödüle Ahmet Büke,
Şair dalında ise ödüle İsahag Uygar Eskiciyan değer bulundu.
Ödül alan arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.
Ödülün 2.sini Beri Gel Oğlan Beri Gel Fanzin yapacaktır.

Alaimisema Sayısı’nda Kimler Var?

İzzet Yasar, Ercan Kesal, Ahmet Büke, Enis Akın, küçük İskender, Sezai Sarıoğlu, Asuman Susam, Murat Üstübal, Petek Sinem Dulun, Levent Karataş, Ercan y Yılmaz, Barış Acar, Mihrap Aydın, Ayşegül Tözeren, Murat Çakır, Gökhan Arslan, Barış Yıldırım, Murat Çelik, Mehmet Can Akdağ, Muhammet Özmen, M. Milât Özçelik, İbrahim Halil Akdağ, T. Ercüman Yeminli, Bahri Vardarlılar, Halil İbrahim Özbay, Fergun Özelli, Sedat Sezgin, Kahraman Çayırlı, İbrahim Kuzu, Tolga Tup, Sancar Dalman, Nilüfer Altunkaya, Çiğdem Şahin, Burak Kablo, Mehmet Zaim Yaprag, İsahag Uygar Eskiciyan

Ooo çok geç olmuş, gitmemiz gerek!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder